KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 12732011
nr 1273 2011
Sven X-et Erixson
(1899-1970), Sverige
Blandteknik, Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Man med åsna, "Tetuan". Signerad, daterad -54. Motivet: 23x31 cm
Utrop:
700 kr
Såld:
900 kr
måndag 2 september 2019
kl 18:33:09
300 kr
500 kr
700 kr
700 kr
700 kr (Budbetjänt)
800 kr
Sven X-et Erixson
Läs mer om Sven X-et Erixson